اتحادیه فرآورده‌های لبنی ابزاری برای کنترل گران‌فروشی و کم‌فروشی محصولات لبنی ندارند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی در گفتگو با ایانا با اعلام این مطلب درباره گران‌فروشی بعضی از فرآورده‌های لبنی که به‌صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت‌ها کرده‌اند، گفت: اتحادیه فرآورده‌های لبنی به نرخ‌های مصوب سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پایبند است و هر کارخانه لبنی خارج از منوات عمل کند، قابل پیگیری است.

محمدرضا اسماعیلی افزود: اتحادیه ابزاری برای کنترل قیمت‌ها و کم‌فروشی کارخانه‌های صنایع لبنی ندارد و هر زمان بر قیمت فروش کارخانه‌ها کنترلی انجام شد، با این جمله که "شما چه کاره هستید؟" روبه رو شدیم.

وی با بیان این امر که مسئولیت مجوزدهی به صنایع لبنی به اتحادیه واگذار شد، خاطرنشان کرد: اتحادیه‌های لبنی به‌دلیل اینکه به‌صورت مستقیم با مشکلات این بخش روبه‌رو هستند، به‌خوبی می‌توانند مسئولیت نظارت بر صنایع لبنی را بر عهده بگیرد.

اسماعیلی ادامه داد: کارخانه‌های صنایع لبنی اگر مشکلی درباره قیمت فرآورده‌های لبنی دارند، با اعلام قیمت به اتحادیه می‌توانند درخواست اعلام نرخ جدید بکنند، ولی افزایش قیمت خودسرانه اجحاف در حق مصرف‌کنندگان است.

وی تصریح کرد: در کارخانه‌های زیرمجموعه اتحادیه فرآورده‌های لبنی هیچ گزارشی درباره گران‌فروشی و کم‌فروشی مشاهده نشده است.

صادرات فرآورده‌های لبنی به اروپا محدود می‌شود

فعال بخش خصوصی در پاسخ به اظهارات مدیرعامل اتحادیه دامداران درباره خودداری کارخانه‌های صنایع لبنی از دریافت شیر تولیدی دامداران، یادآور شد: کارخانه‌های صنایع لبنی شیر با بار میکروبی کمتر از 100 هزار را به قیمت مصوب 930 تومان خریداری می‌کنند، ولی دامداران خواهان فروش شیر با بار میکروبی یک میلیون به این قیمت هستند.

اسماعیلی تأکید کرد: صنایع لبنی به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و بعضی از کشورهای اروپایی مانند انگلستان و آلمان صادر می‌شود، ولی با اجرای تعرفه 30 درصدی بر صادرات صنایع لبنی در آینده نزدیک صادرات این محصول دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

وی یادآور شد: شیرهای مشکل‌داری که در صنایع لبنی پس زده می‌شود، وارد فروشگاه‌های تولیدکننده لبنیات سنتی در سطح شهر می‌شود و با یک آزمایش کوچک بر روی فرآورده‌ها، این تولیدکنندگان خرد، فرضیه آلودگی محصولات آنها قابل اثبات است.

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.