یک دندانپزشک در آمریکا به دلیل "جذابیت خیره‌کننده" دستیارش، او را اخراج کرد. به گفته این پزشک او می‌خواسته با این کار ازدواجش را نجات دهد. دادگاه به نفع وی رأی داده و خشم کاربران اینترنتی را برانگیخته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه وله، خانم "ملیسا نلسون" به مدت ۱۰ سال به عنوان دستیار پزشک در مطب دکتر جیمز نایت کار می‌کرد اما یک روز، ناگهان و بدون هیچ‌گونه اخطار قبلی وی از محل کارش اخراج شد، آن هم با توجیه‌ کم‌سابقه‌‌ دکتر نایت که دلالت بر آن داشت که این خانم ۳۲ ساله چنان "جذابیت خیره‌کننده‌ای" دارد که وی برای آنکه ازدواجش را نجات دهد، چاره‌دیگری به جز اخراجش ندارد.

خانم نلسون، متأهل و دارای دو فرزند، در برابر حکم اخراجش ساکت نماند و این موضوع را به دادگاه کشاند. اعضای هیئت منصفه دادگاه به تازگی پس از بررسی پرونده و شنیدن اظهارات هر دو طرف اعلام کردند که در حکم اخراج خانم نلسون هیچ‌گونه تبعیض جنسیتی اعمال نشده و برای همین هیچ دلیلی مبنی بر ابطال این حکم وجود ندارد.

بر اساس گزارش‌ها تمامی اعضای هیئت منصفه مرد بوده‌اند.

بر اساس اظهارات مطرح شده در دادگاه در ۹ سال نخست کار ملیسا نلسون در مطب، دکتر نایت رفتاری کاملا عادی با وی داشته اما پس از گذشت این مدت شروع به ایرادگیری از پوشش و لباس‌های وی کرده و مدعی آن شده که لباس‌های تنگ خانم نلسون حواس او را پرت می‌کنند.

آنگونه که ملیسا نلسون اظهار داشته، دکتر نایت همچنین چندین بار جملاتی نامتناسب در مورد ظاهر به وی گفته است. دکتر دندانپزشک چندین بار نیز خارج از ساعات کاری پیامک‌های تلفنی با مضمون‌هایی آزار‌دهنده برای دستیارش فرستاده و حتی پرسش‌هایی خصوصی در مورد روابط وی با همسرش مطرح کرده است.

ملیسا نلسون پس از دریافت این پیامک‌ها تصمیم می‌گیرد به آنها اعتنایی نکند و جوابی به این پیامک‌ها نمی‌دهد. در همین حال همسر دندانپزشک این پیامک‌ها را در تلفن همراه شوهرش پیدا می‌کند و به این ترتیب او را مجبور به اخراج ملیسا نلسون می‌کند.

گفته شده است که شوهر ملیسا نلسون پس از اخراج همسرش، با دکتر نایت ملاقات می‌کند و دکتر دندانپزشک به وی اطمینان می‌دهد که خانم نلسون هیچ تقصیری نداشته، اما وی از حضورش واهمه دارد..

"این رأی هیچ‌وقت علیه مردها صادر نمی‌شد"

حکم دادگاه عالی آیووا واکنش‌های خشمگین کاربران در اینترنت را به دنبال داشته است. در همین حال ملیسا نلسون نیز در گفتگویی تلفنی با شبکه تلویزیونی سی ان ان این حکم را ناعادلانه خوانده و گفته است که رأی دادگاه "پیامی به مردان است که آنان می‌توانند هر رفتاری که می‌خواهند، در محل کار از خود نشان دهند".

از سوی دیگر وکیل دکتر نایت با ابراز خرسندی از رأی صادره آن را "موفقیتی برای حقوق خانواده در آمریکا" دانسته و گفته است که دکتر نایت دستیارش را "نه به خاطر جنسیتش بلکه به خاطر رفتارش در محل کار" اخراج کرده است.

در پی انتشار گسترده تصویر ملیسا نلسون در اینترنت، همزمان بسیاری از کاربران معترض به حکم دادگاه، دست به انتشار تصویر دکتر جیمز نایت در شبکه‌های اجتماعی زده‌اند و هدف خود را از این اقدام برقراری "تساوی جنسیتی" اعلام کرده‌اند.

یکی از کاربران در توئیتر رأی دادگاه را به دور از انصاف دانسته و نوشته است: «چنین رأیی هیچ‌وقت علیه یک مرد صادر نمی‌شد.»


تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.