معاون دادستان تهران گفت: اجرای احکام در ملاءعام نقش بازدارندگی در وقوع جرایم را داشته و قوه قضائیه احکام متجاوزان، جنایتکار و مخلان امنیت و آسایش مردم را در ملاءعام اجرا می کند.

قاضی فریدون امیر آبادی فراهانی در حاشیه اعدام شکارچی دختران شرق تهران در گفتگو با مهر اظهارداشت: اجرای احکام در ملاء عام باعث می شود افرادی که به نحوی فکر می کنند مرتکب جرم شده و کسی از کارهای آنها مطلع نمی شود خود را دریک لحظه درجایگاه اجرای حکم ببیند و به طور قطع افکار احمقانه خود را کنار می گذارند.

سرپرست دادسرای جنایی تهران خاطر نشان کرد؛ بر اساس علوم جنایی یکی از اهداف مجازات ها بازدارندگی آن است. با اجرای احکام در ملاءعام مجرمان خواهند فهمید دستگاه قضایی با قاطعیت و سریع به پرونده مخلان امنیت و جنایتکاران رسیدگی و حکم مجازات آنها را اجرا می کند.

بر اساس آمار پلیس آگاهی پس از اعدام دو زورگیر در ملاءعام و برخورد قاطع دستگاه قضایی با آنها، وقوع زورگیری 70 درصد کاهش یافته است. این آمار نشان از بازدارندگی این احکام دارد.

وی افزود: از سوی دیگر اجرای این احکام در ملاء عام باعث آسوده خاطر شدن شهروندان شده و آنها اطمینان پیدا می کنند که قوه قضاییه مجرمی را بدون مجازات نمی گذارد، همچنین اجرای احکام درملاء عام باعث جلوگیری از افزایش جرائم و کاهش بسیاری از ناهنجاری ها خواهد شد.

این مقام قضایی تاکید کرد: دادگاه های کیفری استان اگر اجرای حکمی را درملاء عام مجاز بداند، حکم را در محل هایی که مصلحت باشد اجرا می کنیم و در این زمینه دادسرای جنایی تهران آمادگی کامل را دارد.

وی در پایان گفت: مجرمان بدانند که بدون مجازات نخواهند ماند وبه آنها توصیه می شود درس عبرت گرفته و دست از رفتارهای نابهنجار خود بردارند.

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.