معاون وزیر نفت، شرط بازگشت مجدد برخی از شرکت‌های خارجی همچون توتال فرانسه و انی ایتالیا به صنعت نفت را فقط سرمایه گذاری این شرکتها عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری جریمه همراهی شرکت‌های خارجی با تحریم‌های خصمانه علیه ایران است.

به گزارش مهر، احمد قلعه‌بانی در جمع خبرنگاران درباره انتشار برخی از گزارش‌ها مبنی بر تمایل شرکت‌های انی ایتالیا و توتال فرانسه برای بازگشت به صنعت نفت ایران، گفت: تاکنون هیچ یک از این شرکتهای خارجی درخواست رسمی به شرکت ملی نفت ایران ارسال نکرده اند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت در خصوص شروط شرکت ملی نفت ایران برای پذیرش شرکتهای خارجی اظهار داشت: این شرکتهای نفتی تنها به شرط سرمایه‌گذاری می توانند بار دیگر به صنعت نفت ورود پیدا کنند.

به گفته معاون وزیر نفت، سرمایه گذاری جریمه همراهی شرکت‌های خارجی با تحریم‌های خصمانه غرب علیه ایران خواهد بود.

به گزارش مهر، با هماهنگی وزارت نفت و مجلس شورای اسلامی مطالعاتی برای توسعه میادین نفت و گاز کشور به صورت "مشارکت در تولید" در دست مطالعه است.

همزمان با آغاز مطالعات و چانه زنی بین دولت و مجلس برای تدوین قراردادهای مشارکت در تولید نفت و گاز، برخی از شرکت های خارجی همچون توتال فرانسه و انی ایتالیا به صورت غیر رسمی آمادگی خود را برای توسعه میادین نفت و گاز ایران اعلام کرده اند.

از سوی دیگر بهمن ماه سال گذشته نیز در آستانه برگزاری نشست دوره‌ای وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل با محوریت بررسی راهکارهای تحریم صادرات نفت ایران، شرکتهای نفتی همچون توتال فرانسه و انی ایتالیا به شرکت ملی نفت ایران نامه نوشته و نگرانی خود را نسبت به تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا اعلام کرده‌ بودند.

در همین حال برخی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلام یاخیرا با تاکید بر اینکه منع قانونی برای بازگشت توتال فرانسه و انی ایتالیا به صنعت نفت ایران وجود ندارد، تاکید می کنند: بازگشت این شرکتها در صورت حفظ و صیانت از منافع ملی بدون اشکال است.

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.