مديران بخش خصوصي كه ماه هاست با چالش هاي مالي از سوي دولتي ها روبرو بوده اند، نسبت به سخنان وزير راه و شهرسازي كه چندي پيش آمار و ارقام متفاوتي از توسعه صنعت ريلي در بخش باري و مسافر اعلام كرده بود، واكنش نشان دادند.

مدير عامل شركت توسعه ترابر ریلی ایرانیان در این باره اعلام كرد در سال 91 در بخش بار و مسافر با كاهش سفر و جا به جايي مواجه بوديم.

منصور عرب یارمحمدی گفت: آماری که از سال 91 داریم نشان می دهد که در بخش لوکوموتیو تعداد 787 دستگاه لوکوموتیو موجود بوده و این تعداد بدین معناست که از از نيمه اول دهه 80 تاکنون، 200 دستگاه لوکوموتیو اعم از جدید و بازسازی شده به ناوگان اضافه شده است.

وي با اشاره به اينكه در سال 85 تعداد واگن مسافري 1200 دستگاه و تعداد واگن هاي باري 21 هزار و 600 دستگاه بود، اظهارداشت: اگر ارقام واقعی واگن های مورد بهره برداری در سال های اخیر را به این میزان اضافه كنيم در حدود 600 دستگاه واگن مسافری از نيمه اول دهه 80 تا انتهای 91 به ناوگان ریلی کشور افزوده شده است.

يار محمدي خاطرنشان كرد: از سال 84 تا انتهای سال 91 در بخش باری حداکثر 2 هزار دستگاه واگن باری به شبکه ریلی افزوده شده و در بخش مسافری نیز تعداد 2 هزار و 15 دستگاه واگن، اعم از خدماتی و مسافری به این بخش اضافه شده است.

يار محمدي تعداد لوکوموتیو اضافه شده به ناوگان ریلی را نیز 200 دستگاه خواند و تصريح كرد:‌ حتی با توجه به این آمار و با در نظر نگرفتن سایر ارقام بزرگ نمایی شده، بعید است که بتوان مطابقتی میان آمار و مسافر و بار جا به جا شده یافت.

وی اضافه کرد: هم در بخش مسافری و هم در بخش باری در سال 91 با کاهش رو به رو بوده ایم.

مدیرعامل شرکت توسعه ترابر ریلی ایرانیان در پاسخ به اين سئوال كه "بهترين آمار بخش مسافري مربوط به كدام سال بوده است؟ بيان داشت:‌ در بخش مسافری بهترین آمار مربوط به سال 90 است که با حدود 28 میلیون و 800 هزار نفر جا به جایی، رکورد دار بیشترین مسافر جابه جا شده در طول تاریخ راه آهن ایران است.

یار محمدی توضیح داد: در بخش باری هم بیشترین تناژ بارگیری و جا به جا شده مربوط به سال 86 است که 33 میلیون و 450 هزار تن بوده كه 21 هزار و 600 دستگاه واگن بارگیری شده است.

وی در ادامه گفت: در بحث احداث خط و ریل گذاری می توان گفت متوسط 300 کیلومتر ریل گذاری در سال، در سالهای 84 تا 91 انجام شده است و بیشترین رکورد متعلق به دو خطه کردن راه آهن تهران ـ مشهد و در زمان مهندس افشار باز می گردد که 400 کیلومتر ریل گذاری در یک سال انجام شد.

وی بررسی آمارهای سال 91 را این گونه بیان کرد: در سال 91 مقدار 32 میلیون تن بار و حدود 27 میلیون نفر مسافر جا به جا شده است که با توجه به افزایش ناوگانی که اعلام می شود نه تنها رشد نداشته، بلکه پسرفت نیز داشته است.

یار محمدی در پایان خواستار پاسخ به این سوال از جانب جامعه ریلی شد: اگر گفته می شود که بیش از این تعداد واگن به بخش مسافری، باری و لوکوموتیو افزوده شده، عملکرد این ناوگان را در حال حاضر چگونه باید ارزیابی کرد؟

پيش از اين علي نيكزاد وزير راه و شهرسازي در سومین همایش صنعت ریلی که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفته بود، در دولت نهم و دهم 184 لوکوموتیو، 635 واگن مسافری و 3666 واگن باری به ظرفیت ریلی کشور اضافه شد.

وي تعداد مسافران جابه‌جا شده از طریق حمل‌ و نقل ریلی را 28 میلیون نفر و حجم بار جابه‌جا شده از این طریق را 34 میلیون نفر در سال عنوان و اعلام کرد: در حال حاضر تمام اقشار جامعه با توجه به تاکید شرکت راه‌آهن به افزایش کیفیت حمل‌ و نقل ریلی از این بخش استفاده می‌کنند.

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.