سفرای جدید کشورهای لبنان ، نیجریه و سنگال در تهران روزدوشنبه  در دیدار های جدا گانه رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کردند .
   
به گزارش واحد مرکزی خبر: آقای زین موسوی zain mousawi سفیر جدید لبنان در تهران امروز رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کرد.

در این مراسم متکی با تبریک به مناسبت موفقیت اخیر لبنان در حل و فصل بحران این کشور گفت: همواره معتقد بوده ایم هوشمندی رهبران لبنان ظرفیت لازم را برای حل مشکلات این کشور دارد و امیدواریم در گامهای بعدی ثبات در کشور لبنان نهادینه شود .

وی ظرفیتهای همکاری ایران و لبنان بویژه در بخش صنعتی و تجاری را فراوان دانست و افزود: باید با کشف زمینه های همکاری امکان شناخت بیشتر بخش خصوصی دو کشور از یکدیگر را فراهم کنیم .

وزیر خارجه کشورمان در پایان دوستی دو ملت ایران و لبنان را دیرینه خواند و گفت: این مناسبات همواره باقی خواهد ماند .

موسوی سفیر لبنان نیز با قدردانی از حضور وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این کشور گفت: نقش مثبت و سازنده ایران در موفقیت اجلاس دوحه و خاتمه دادن به بحران لبنان قابل تقدیر است و این اقدام تاثیر مثبتی بر همه طوایف لبنان داشت.

وی در پایان ایران را کشوری بزرگ و قدرتمند دانست و اظهار امیدواری کرد بتواند زمینه را برای توسعه مناسبات فراهم آورد .

سفیر جدید نیجریه در تهران نیز در دیدار با وزیرامورخارجه کشورمان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

 در این مراسم متکی با اشاره به تجربه صدساله ایران در صنایع نفت و گاز گفت: فرصت خوبی برای توسعه همکاری های دو کشور در این بخش وجود دارد.

وی آمادگی شرکت های ایرانی برای اجرای طرح های صنعتی و عمرانی در نیجریه را یادآوری کرد و افزود: کاهش تعرفه ها و اعطای تسهیلات به شرکتهای دو کشور و همچنین برگزاری نمایشگاه های تجاربی و بهره برداری از ظرفیت های آکادمیک، از اموری است که زمینه برای افزایش همکاری های دوجانبه و چندجانبه را فراهم می کند.

ابوبکر چیکا نیز با اشاره به سابقه دیرینه مناسبات ایران و نیجریه گفت: ایران کشور بزرگی در منطقه است و مواضع مشترک و همکاری تهران و ابوجا در گروه دی 8، سازمان ملل، جنبش عدم تعهد وغیره نشانه عمق مناسبات دو کشور است.

وی افزود: نیجریه تلاش خواهد کرد سطح روابط اقتصادی را همپای مناسبات سیاسی ارتقا بخشد.

در مراسم تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید سنگال در تهران الحاج علیون سامبا به وزیرامورخارجه کشورمان، متکی روند همکاری های ایران و سنگال در سه سال گذشته را پرشتاب دانست.

منوچهر متکی گفت: طرح های در دست اجرا از جمله خودروسازی، فروش اتوبوس به سنگال و همکاری در بخش کشاورزی و پالایشگاه به خوبی پیش می رود و امیدواریم از طریق اعطای کمک های فنی و مهندسی به بخش های خصوصی دو کشور امکان توسعه ظرفیت ها و همکاری های آنها با یکدیگر فراهم آید.

سامبا نیز خدمت در تهران را افتخار دانست و آنرا پراهمیت خواند و گفت: رییس جمهور سنگال معتقد است ایرانیان دوستان خوب و وفاداری هستند و این امر مسئولیت و انگیزه کار را دوچندان می کند.

وی راه اندازی خط تولید خودرو سمند در سنگال، اجرای خطوط انتقال برق با تلاش شرکتهای خصوصی ایرانی و همکاری در بخش کشاورزی و انتقال تجربیات در این خصوص را قابل تقدیر معرفی کرد و افزود: در طول برگزاری اجلاس قبلی کمیسیون مشترک دو کشور، راهکارهای جدید همکاری دوجانبه بررسی و خطوط تازه ترسیم شد.  

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.