فارس: جوانفكر با بيان اينكه سخنان مشايي در مورد اسرائيل مخدوش و داراي اشكال است، مسئولان را از تكرار سخنان شبهه‌دار بر حذر داشت و گفت: مساله آقاي مشايي با تذكر قابل حل است و استعفا يا بركناري او مد نظر نيست.

علي اكبر جوانفكر مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور از واكنش‌هاي مردمي و بويژه علاقمندان و دوستداران دولت در قبال سخنان رحيم مشايي تمجيد كرد و گفت: دولت عدالتخواه و ارزش گراي نهم طي سه سال گذشته با مواضع شجاعانه، تدابير حكيمانه و تصميمات روشنگرانه و شفاف خود در عرصه بين المللي، موجب عزت، سربلندي و افتخار روز افزون ملت ايران شده است، بنابراين ضرورت دارد كه همگان در مواضع خود جانب اعتدال و پرهيز از تندروي را رعايت كنند.

جوانفكر واكنش هاي مختلف ابراز شده نسبت به سخنان رحيم مشايي را حاكي از حساسيت جدي مردم و عناصر تاثير گذار سياسي، فرهنگي و اجتماعي نسبت به پاكي و سلامت دولت نهم دانست و تاكيد كرد: مردم حتي حاضر نيستند يك خراش كوچك بر سيماي دولتي كه زيبنده انقلاب اسلامي است وارد شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه نظر دولت در قبال اظهارات آقاي مشايي چيست، افزود: آقاي مشايي يك چهره ارزشي و انقلابي است و رژيم جنايتكار و اشغالگر صهيونيستي را نامشروع و به مثابه يك غده سرطاني مي داند، بنابراين اگرچه به لحاظ سياسي و مفهومي مي توان سخنان او را درباره "مردم اسرائيل" مخدوش و داراي اشكال دانست اما در عين حال دور از انصاف و جوانمردي است كه به ايشان، نسبت هاي نادرست و داراي نيت و اغراض سوء داده شود.

جوانفكر درباره گسترده بودن واكنشها نيز اظهار داشت: جامعه اسلامي ايران نسبت به سرنوشت ملت مظلوم فلسطين بسيار حساس است و واكنشهاي صورت گرفته نيز به نوبه خود يك پيام قاطع و جدي از سوي محافل مختلف مردمي و سياسي ايران را به رژيم فاسد و نامشروع صهيونيستي و حاميان اين رژيم منعكس كرد.

وي در عين حال تاكيد كرد: مسئولان كشور بايد با دقت و تمركز، حساب شده و سنجيده سخن بگويند و از بيان و تكرار سخنان شبهه دار كه ممكن است موجب سوء استفاده دشمنان ملت ايران قرار گيرد، بپرهيزند.

مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور احتمال استعفا يا بركناري آقاي رحيم مشايي از سمت معاونت رئيس جمهور و رياست سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري را رد كرد و گفت: اعتراض، انتقاد و نشان دادن حساسيت نسبت به مسائلي كه به اصول انقلاب، منافع ملي و ارزشهاي اسلامي مربوط مي شود، حائز اهميت است اما مساله آقاي مشايي با تذكر قابل حل است و استعفا يا بركناري او مد نظر نيست.

جوانفكر خاطرنشان كرد: برخي افراد و جريانها طي روزهاي اخير به شكل سازماندهي شده اي، احساسات پاك عناصر موثر سياسي را دستمايه اغراض خاص خود قرار دادند. به نظر مي رسد كه اين عده نگران مسائل مرتبط با رژيم صهيونيستي نيستند و صرفا به قصد شاخ و شانه كشيدن و عرض اندام در برابر دولت و رئيس جمهور با توسل به هوچي گري و جو سازي سياسي، وارد اين عرصه شده اند اما دولت هوشيار است و به اين رفتارها و غوغاگريها وقعي نمي نهد.  

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.