باند بزرگ قاچاق انسان از مرزهاي شرقي كشور به تهران متلاشي شد و 187 مسافر قاچاق كه درون يك كانتينر مخفي شده بودند ، دستگير شدند.

 بازپرس عباس بخشوده در دادسراي بعثت با اشاره به اين پرونده به «جام‌جم» گفت: به دنبال گزارش مردمي به مركز فوريت ‌هاي پليسي 110 در يكي از شهرهاي مرزي در شرق كشور در ارتباط با فعاليت يك باند بزرگ از قاچاقچيان انسان ، موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت و مشخص شد اعضاي اين باند در چند روز گذشته، 187 مسافر غيرقانوني را كه عمدتا اتباع افغان و پاكستاني بودند، از طريق كوه‌هاي مرزي وارد كشور كرده و چند ساعت بعد، مسافران غيرقانوني را به شيراز انتقال داده‌اند.

در تعقيب باند قاچاق انسان

بازپرس دادسراي بعثت اضافه كرد: با گزارش موضوع به ماموران انتظامي شيراز، ابتدا جستجوها براي يافتن مسافران قاچاق و اعضاي باند بي‌نتيجه ماند، اما در مرحله بعدي، مشخص شد قاچاقچيان انسان 187 مسافر غيرقانوني را با قرار دادن درون يك كانتينر و بارنامه جعلي مبني بر حمل كالا به تهران منتقل كرده‌اند.

بخشوده اضافه كرد: طي تحقيقات در محل‌هاي رفت و آمد قاچاقچيان، مشخص شد اعضاي اين باند پس از تحويل گرفتن مسافران غيرقانوني در مرزهاي شرقي، از رابطان خود در كشورهاي همسايه براي انتقال هر كدام از آنها به تهران، از 500 هزار تومان تا 2 ميليون تومان پول دريافت مي‌كنند و اگر بستگان مسافر قاچاق كه عمدتا در برخي شهرها و از جمله تهران سكونت دارند، پول درخواستي قاچاقچيان انسان را پرداخت نكنند، اين افراد (قاچاقچيان)‌ تا زماني كه پول دريافت نكرده‌اند، آنها (مسافران) را در انبارهاي متروكه و دامداري‌ها در شرايط بسيار بدي زنداني مي‌كنند؛ به طوري كه هر يك از اين افراد، روزانه با يك قرص نان و مقداري آب مجبور به تحمل شرايطي هستند كه از سوي قاچاقچيان براي آنها فراهم شده است.

دستگيري اعضاي باند

بازپرس بخشوده در ادامه گفت: پس از آخرين پيگيري‌هاي انجام شده، سرانجام با سرنخ‌هايي كه در اين ارتباط به دست آمد ، ماموران تريلر حامل 187 مسافر غيرقانوني را حوالي بزرگراه افسريه تهران متوقف كردند و با گشودن در كانتينر اين مسافران بازداشت و 12 نفر از اعضاي باند قاچاق نيز دستگير شدند.

بازپرس شعبه 11 دادسراي ناحيه 16 اضافه كرد: در بررسي و تحقيقات بعدي، مشخص شد تعدادي از مسافران قاچاق، افرادي هستند كه پيش از اين نيز دستگير و از كشور اخراج شده‌اند.

بازپرس پرونده تصريح كرد: پس از تحقيقات كامل از مسافران غيرقانوني و اعضاي باند، دستور شناسايي و دستگيري ديگر همدستان آنها در مرزهاي شرقي كشور صادر شده است و پرونده متهمان با صدور قرار مجرميت به دادگاه ارسال شد تا در اين خصوص، تصميم‌گيري و حكم مربوط به آنها صادر شود.  

تاريخ : | | نویسنده : rezvaninia |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.